خلاصه مصاحبه IoTeX با Binance

خلاصه مصاحبه IoTeX با Binance ژوئن 2020.

می توانید کمی درباره خودتان بگویید و چرا وارد رمزنگاری شدید؟

راولن: افتخار من این است که در اینجا با شما هستم و دیدگاه و داستان IoTeX را به اشتراک می گذارم.
من از یک زمینه رمزنگاری آمدم، من حدود 10 سال قبل که دکترای خود را در دانشگاه واترلو می گذراندم ، درگیر بیت کوین شدم و از طراحی پروتکل زیبا بیت کوین و فناوری زیر بلاکچین شوکه شده بودم.
بعد از دکترای خود ، سالها در تیمهای گوگل و اوبر به سر می بردم ، در حالی که پروژه های مختلف حفظ حریم خصوصی و رمزنگاری را در کنار خود اداره می کردم.من شاهد هر چرخه فناوری / بازار بیت کوین و بلاکچین بوده ام و به پتانسیل تغییر جهان این فناوری برای اینترنت اشیا (IoT) پی بردم.در سال 2017 من شبکه IoTeX را به همراه دو بنیانگذار دیگر تأسیس کردم تا زیرساختی پویا ، قابل اعتماد و احترام به حریم خصوصی ایجاد کنیم تا چشم انداز ما برای اینترنت موارد قابل اعتماد را تقویت کنیم، یک سفر عالی در خط حافظه!

لاری: سلام به همه ، اسم من لری پنگ است و من یک عضو موسس و رئیس توسعه تجارت در IoTeX هستم.من در سال 2013 از دانشگاه MIT فارغ التحصیل شدم و قبل از عضویت در IoTeX پنج سال را به عنوان مشاور مدیریت در Oliver Wyman گذراندم. من پس از انجام یک پروژه مشاوره ای در سال 2016 با مجمع جهانی اقتصاد در مورد پرداخت های جهانی وارد رمزنگاری شدم و با بیت کوین آشنا شدم.من مجذوب این شدم که چگونه می توان دنیای مالی را به صورت P2P و متعلق به انسان طراحی کرد، وقتی از IoTeX مطلع شدم ، درک درستی از این موضوع داشتم که اینترنت اشیا(IoT) یا همان دستگاه های هوشمند ما نیز قابل اعتماد ، خصوصی و متعلق به انسان بعد از دو سال حضور در IoTeX اعتقاد من به دید ما فقط افزایش یافته است!

می توانید کمی تاریخچه IOTX به ما بدهید؟

رائولن: درواقع IoTeX سفر ما را در سال 2017 به عنوان یک پروژه منبع باز آغاز کرد.IoTeX پلتفرمی است که 100٪ از ابتدا ساخته شده است (بدون فورک) و متناسب با آن برای پشتیبانی از موارد استفاده از اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) و تأمین انرژی نسل بعدی دستگاه های هوشمند و انسان محور و حفظ حریم خصوصی و شبکه ها مناسب است.تیم IoTeX متشکل از 30+ مهندس رده برتر و دانشمند از Uber ، Google ، Intel ، Facebook و سایر شرکت های برتر فناوری است. در حال حاضر پلتفرم ما توسط 60+ نماینده جهانی از جمله Blockfolio ، CoinGecko ، DraperDragon و موارد دیگر پشتیبانی می شود.

در IoTeX چشم انداز به سمت اینترنت موارد قابل اعتماد است.

یک اکوسیستم باز که در آن انسان ها و ماشین آلات می توانند با اعتماد تضمین شده ، اراده آزاد و حریم خصوصی در تعامل باشند.سیستم عامل ما بطور منحصر به فرد زنجیره بلوک ، سخت افزار ایمن و محاسبات محرمانه را ترکیب می کند تا داده های معتبر دستگاه های قابل اعتماد را برای استفاده در Dapp های معتبر فعال کند.

ممکن است لطفاً به من بگویید IoTeX چیست؟ چه مشکلی را حل می کند؟

لاری: برای کسانی که با اینترنت اشیا (IoT) خیلی آشنا نیستند، بگذارید قبل از اینکه بدانم IoTeX چگونه مشکلات موجود را حل می کند ، توضیح مختصری ارائه دهم.
این روزها انواع دستگاه های هوشمند مانند دوربین ، ترموستات و دستیار مجازی با سرعت تاول در خانه ها و مشاغل ما نصب می شوند. اکنون حتی دستگاه های گنگ مانند تختخواب ، آینه و توالت فرنگی ، به WiFi و حسگرهای قدرتمندی مجهز شده اند تا آنها هوشمندذشوند، این پدیده اینترنت اشیا (IoT) نامیده می شود. این را می دانید یا نمی دانید ، اینترنت اشیا بخشی از زندگی همه افراد است و به افراد امکان می دهد با ماشین آلات ارتباط برقرار کنند تا کارایی را ایجاد کنند و ارزش آفرینی کنند!

با این حال ، IoT امروز توسط موسسات (به عنوان مثال ، غول های فناوری ، دولت ها) و نه کاربران (معروف به من و شما) متعلق و کنترل می شود.تمام داده های IoT بسیار حساس ما ، مانند فیلم های دوربین های خانگی ، متعلق به موسسات هستند و بدون رضایت ما دستکاری می شوند. آیا واقعاً باید آینده ای را بپذیریم که توسط مؤسساتی که داده های ما را جمع آوری می کنند ، خانه های ما را برای هکرها هدف قرار می دهند و حتی نحوه رفتار ما را دستکاری می کنند؟ نه ما می توانیم با استفاده از IoTeX آینده بهتری ایجاد کنیم.
هدف IoTeX این است که آینده ای متصل ، قدرتمند و ایمن را فراهم کند. بدون تبلیغات و نظارت های سرزده ، فقط حریم خصوصی و آرامش خاطر و بدون از بین بردن قابلیت استفاده.پلتفرم IoTeX سازندگان را قادر می سازد تا به راحتی دستگاه ها ، برنامه ها و شبکه های اینترنت اشیا را که با حفظ حریم خصوصی حفظ می شوند ، راه اندازی کنند.

درست مانند بیت کوین که یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز ایجاد کرده است ، IoTeX نیز یک اکوسیستم غیرمتمرکز را برای دستگاه های هوشمند ما توانمند می کند، اینترنت موارد قابل اعتماد!

اجازه دهید بیشتر در مورد Mainnet GA Launch صحبت کنیم ، آیا می توانید توضیح دهید که ویژگی ها و پیشرفت های اصلی چیست؟

رائولت: IoTeX Mainnet GA Machina امروز بعداً در تاریخ 1 ژوئن راه اندازی می شود و بزرگترین نقطه عطف ما است! Mainnet GA چیزی فراتر از فناوری را نشان نمی دهد همچنین با استفاده از بومی سازی ، حاکمیت به روز شده و ابزارهای قدرتمند توسعه دهنده ارائه می شود. ما اکنون آماده استقبال از جهان برای ساخت اینترنت موارد قابل اعتماد در IoTeX هستیم!

پنج ویژگی اصلی در IoTeX Mainnet GA وجود دارد:

بستر های نرم افزاری 2.0: پلتفرم جدید و بهبود یافته IoTeX برای اینترنت اشیا

برنامه Pantheon: بلاکچین کنسرسیوم آماده برای IoT.

برنامه Halo: برنامه رسمی توسعه دهنده که بنیاد IoTeX اعطا می کند

برنامه Staking v2: مکانیسم جدید بومی سازی مقیاس پذیر و مبتنی بر معاملات.

برنامه Hermes: سیستم پاداش برای نمایندگان و رأی دهندگان IoTeX.

چه پروژه هایی اکنون از پلتفرم IOTX استفاده می کنند؟
درباره شرکتهایی که در حال حاضر بر روی IOTX کار می کنند بیشتر بگویید؟

لری: این چیزی است که ما برای به اشتراک گذاشتن آن هیجان زده ایم، ما برخی شرکای جدی داریم که محصولات نسل بعدی را از قبل در سیستم عامل IoTeX تولید می کنند.قبل از اینکه به آن بپردازیم ، بگذارید کمی بیشتر در مورد خود پلتفرم IoTeX صحبت کنم!

پلتفرم IoTeX به طور منحصر به فرد برای پشتیبانی از نیازهای منحصر به فرد موارد استفاده از اینترنت اشیا طراحی شده است. سیستم عامل ما شامل چندین لایه است ، از جمله یکی از سریعترین بلاک چین ها در صنعت (5 ثانیه زمان بلوک ، نهایی شدن فوری) ، میان افزار IoT-oriented و ابزارهای توسعه دهنده قوی برای ایجاد آسان برنامه ها و خدمات IoT ایجاد حریم خصوصی برای همه سطح مهارت ها.

پلتفرم IoTeX درمورد فعال کردن داده های قابل اعتماد از دستگاه های معتمد برای استفاده در برنامه های معتمد است. پلتفرم IoTeX در حال حاضر از محصولات REAL IoT پشتیبانی می کند که توسط IoTeX طراحی شده اند و مالکیت و حریم خصوصی اطلاعات کامل را در اختیار کاربران قرار می دهند! داده خودتان

دوربین Ucam اولین دوربین امنیتی خصوصی در جهان است که با مشارکت Tenvis ، یک غول سخت افزاری ساخته شده و در حال حاضر انتخاب آمازون برای دوربین ها است. Ucam در حال حاضر در دست جامعه IoTeX است و آنها آن را دوست دارند!
و Pebble Tracker یک دستگاه ردیابی دارایی غیرمتمرکز است که در همکاری با Nordic Semiconductor ، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تراشه در جهان ساخته شده است.Pebble Tracker همراه با Edge Oracle ما داده های قابل تأیید IoT در دنیای واقعی (به عنوان مثال ، مکان ، حرکت ، آب و هوا) را برای استفاده در قراردادهای هوشمند در زنجیره بلوک می نویسد.
سرانجام ، IoTeX در کنار آمازون و هواوی ، رئیس صندوق بلاکچین کنسرسیوم اینترنت صنعتی (IIC) است و یکی از عوامل بلاکچین و اینترنت اشیا به صورت استانداردها است.این درک عمیق ما از Blockchain + IoT و نحوه کاربرد آن در مشکلات دنیای واقعی را نشان می دهد.
ما نمی توانیم صبر کنیم تا از سازندگان برنامه و برنامه های بیشتری برای ساختن IoTeX استقبال کنیم!

برنامه های آینده IOTX چیست؟آیا چیزهای مهیجی در زیر مسیر دارید که بتوانید آنها را به اشتراک بگذارید؟

راولن: IoTeX به تازگی شروع به کار کرده است، از امروز IoTeX از قبل دستگاه های هوشمندی را تأمین می کند که به کاربران امکان می دهد داده های خود را کنترل کنند ، اما ما اهداف بلند مدت بسیار بیشتری داریم.

مراحل بعدی ما فعال کردن Dapp ها با حفظ حریم خصوصی است که از داده های قابل اعتماد و دستگاه های قابل اعتماد فعال شده توسط IoTeX استفاده می کند و در نهایت اقتصاد متنوعی از انسان و ماشین ایجاد می کند که اکوسیستم های غیرمتمرکز جدیدی را تأمین می کند که در آن انسان ها و ماشین ها می توانند با اعتماد تضمین شده ، اراده آزاد و تعامل برقرار کنند.

حریم خصوصی، هدف اصلی ما برای بقیه سال استقبال از جهان برای ساختن چیزهای شگفت انگیز بر روی پلتفرم IoTeX است.با Mainnet GA ، پلتفرم IoTeX اکنون آماده است تا از موارد مختلف استفاده در بلاکچین ، اینترنت اشیا و حریم خصوصی پشتیبانی کند. هدف ما ایجاد اکوسیستم سازندگان و مشارکت کنندگان است که تأثیرات شبکه ای بزرگی را برای IoTeX به همراه خواهد داشت.

ما در حال حاضر با راه اندازی برنامه جدید اعطای کمک هزینه توسعه دهنده به نام Halo ، این روند را شروع می کنیم.ما قبلاً پیشنهادهای جالب بسیاری را برای پروژه های جدید دریافت کرده ایم که افراد می خواهند با استفاده از IoTeX بسازند از جمله موارد استفاده از ردیابی دارایی ، دستگاه های مراقبت های بهداشتی و پوشیدنی که به شما امکان می دهند داده های سلامت خود را داشته باشید و ابزارهای گسترده ای در صنعت مانند DEX و ادغام کیف پول.

ما توسعه دهندگان را تشویق می کنیم که در Halo نگاهی بیندازند و درخواست کمک هزینه کنند!

رقبای زیادی در فضای بلاکچین و IoT وجود دارد، تفاوت IoTeX با آنها به خصوص IOTA چیست؟

لری: این یکی از محبوب ترین سؤالاتی است که ما در طی مصاحبه با آن مواجه هستیم، خوشحالم که برخی از بینش ها را به اشتراک می گذارید! در مورد فضای Blockchain + IoT ، پروژه های زیادی وجود دارد اما هیچ کدام مانند IoTeX نیستند.IoTeX هم در بلاکچین و هم در اینترنت اشیا تخصص عمیقی دارد که به ما این امکان را داده است تا اولین محصولات اینترنت اشیا مبتنی بر بلاکچین را به بازار عرضه کنیم.

من هنوز هیچ پروژه دیگری را ندیده ام که محصولات واقعی مانند IoTeX را راه اندازی کند. ما از مرحله کاغذ سفید گذشته ایم، این روزها اثبات محصولات واقعی بسیار مهم است.

تنها دو سال پس از اینکه IoTeX اولین نسخه انتشار کد خود را در آوریل 2018 آغاز کرد ما در حال حاضر دستگاه های زیادی داریم که از پلتفرم IoTeX استفاده می شوند نه فقط نمونه های اولیه یا PoC ها.

فقط نگاهی به بنیانگذاران ما بیندازید، تخصص آنها عمیق است!

در مورد IOTA توجه به این نکته مهم است که IoTeX و IOTA دشمن نیستند. بله ما هر دو در فضای بلاکچین و IoT کار می کنیم اما در واقع روی چیزهای مختلفی کار می کنیم. IOTA افتخار خود را برای امکان پرداخت بدون هزینه M2M نشان می دهد در حالی که IoTeX در حال ایجاد شبکه ای برای حفظ حریم خصوصی و دستگاه های هوشمند انسان محور است.به جای بحث در مورد فناوری IOTA در مقابل IoTeX آنچه من خواهم گفت این است که IoTeX فقط در دو سال در مقابل 5 نمونه کار در مقابل IOTA انجام داده‌است، کارهایی که IOTA انجام نداده است:

اولی Mainnet کاملاً غیرمتمرکز با DPoS را که توسط 60+ نماینده جهانی از جمله Blockfolio ، CoinGecko ، DraperDragon و موارد دیگر نگهداری می شود ، راه اندازی کرد.

محصولات واقعی IoT مانند Ucam ، اولین دوربین امنیتی خصوصی جهان که با مشارکت Tenvis و Pebble Tracker ساخته شده است ، ردیاب دارایی غیرمتمرکز ساخته شده با مشارکت Nordic Semiconductor ساخته شده است.

بهترین قسمت این است که نرم افزار و میان افزاری که ما در Ucam و Pebble Tracker تعبیه کرده ایم اکنون می تواند در انواع مختلفی از سخت افزارها، دوربین ها ، ردیاب ها ، پوشیدنی ها ، وسایل نقلیه و بسیاری دیگر از دستگاه های اینترنت اشیا اعمال شود. ما تازه شروع می کنیم!

مزیت نگه داشتن رمز IOTX برای طولانی مدت و کوتاه مدت چیست؟

راولن: هرگز زمان بهتری برای سوار شدن با IoTeX نبوده است!

در طول دو سال گذشته ، ما به شدت فشار آوردیم و ثابت کردیم که قادر به ساخت فناوری واقعی با تأثیر واقعی بر جهان هستیم.اکنون که پلتفرم ما آماده است تا جهان بر روی آن بنا کند ما بسیار هیجان زده ایم که می بینیم سالهای آینده چه چیزی را برای IoTeX به ارمغان می آورد!

در کوتاه مدت IoTeX چند ماه آینده مهیج را برنامه ریزی کرده است، ما توکنومیک جدید رشد محور ، مشارکت های هیجان انگیز و دستاوردهای مهم تحقیقاتی را به اشتراک خواهیم گذاشت.ما خوشحال می شویم که نگاهی اجمالی به اطلاعیه آینده توکنومیکس در این مصاحبه به شما بدهیم!

برای برجسته کردن توکنومیک به روز شده ما رمزارز IOTX یک ابزار منحصر به فرد خواهد داشت که IoTeX را به سطح بعدی می رساند:

1. سهام برای حاکمیت
  2. هزینه معاملات شبکه
  3. سهام برای خدمات (به عنوان مثال سهام ارائه دهندگان خدمات IOTX برای سرویس دهی به دستگاه های طراحی شده توسط IoTeX)
  4. ثبت دستگاه (به عنوان مثال ، سازندگان اینترنت اشیا IOTX را برای ثبت دستگاه های معتبر سهام / رایت می کنند).در حالی که 1 و 2 از قبل در شبکه IoTeX فعال هستند 3 و 4 تعاملات جدید بین ارائه دهندگان خدمات ، تولیدکنندگان دستگاه اینترنت اشیا و کاربران را باز می کند.

جزئیات بیشتر به زودی پس از Mainnet GA ارائه می شود.

در دراز مدت می توانید حتی بیشتر دستگاه های با استفاده از IoTeX منتقل شوند تا نحوه تعامل ما با دستگاه های هوشمند خود را تغییر دهند، سرانجام ، ما کنترل دستگاه ها و سرنوشت داده های خود را خواهیم داشت.

پیشرفته ترین فناوری ای که ما در Ucam و Pebble Tracker تعبیه کرده ایم اکنون می تواند در انواع مختلفی از دوربین ها ، ردیاب ها و سایر دستگاه های اینترنت اشیا نیز کاربرد داشته باشد.یک صنعت که ما به خصوص از ورود به آن هیجان زده ایم صنعت IoT مراقبت های بهداشتی است ، به دلیل حساسیت داده های جمع آوری شده توسط این دستگاه ها.هدف نهایی ما امکان همکاری بین کلیه دستگاههای موجود در شبکه IoTeX برای تأمین انرژی بدون ماشین انسان و ماشین است!

درواقع IoTeX از سازوكار اجماع Roll-DPoS استفاده می كند یكی از انواع اثبات سهام (DPoS).
این سازوکار جدید چقدر موثر است؟ آیا اغلب هنگام کار خطاهایی رخ می دهد؟

در مقاله زرد ما تمام جزئیات مربوط به Roll-DPoS وجود دارد، این یک نوع کارآمد و در عین حال غیرمتمرکز DPoS است که باعث می شود بلاکچین IoTeX بتواند 2K + Txs در ثانیه را مدیریت کند و در عین حال می تواند نمایندگان زیادی برای اداره زنجیره داشته باشد.در حال حاضر ما بیش از 70 نماینده داریم که زنجیره را اجرا می کنند و 36 نفر برتر به عنوان نماینده انتخاب می شوند که 24 نفر از این 36 نفر به طور تصادفی برای تولید بلوک انتخاب می شوند.ما در حال برنامه ریزی برای گسترش 48 نماینده و در نهایت صدها نماینده هستیم!

شما می توانید در دنیای بلاکچین با اپل مقایسه شوید ، شما یک بلاکچین درست می کنید و یک محصول (Ucam) را یک دوربین خصوصی منتشر می کنید. چرا چنین مدل تجاری را انتخاب کردید؟آیا فروش دوربین Ucam تجارت جداگانه ای است؟

سؤالات خوب، بگذارید یک نکته را روشن کنیم: IoTeX یک شرکت دوربین نیست. IoTeX با شرکتهای دوربین ساز کار می کند (مانند Tenvis) جایی که ما سیستم عامل و نرم افزار خود را در سخت افزار خاصی ایجاد می کنیم. اولین محصول Ucam ما نمونه بارزی در این مورد است، اکنون که زیرساخت های پشتیبانی از دوربین ها را ایجاد کرده ایم اکنون می توانیم این فریم ورک را تقریباً در هر نوع دوربین دیگری اعم از داخلی یا خارجی / زنگ درب / داش کم / دوربین تلویزیونی اعمال کنیم. و غیره.

آیا می توانید درباره امنیت کیف پول موبایل / دسکتاپ IoPay بگویید؟ برخی از ویژگی های امنیتی موجود در کیف پول برای ایجاد امنیت و ایمنی در استفاده از آن چیست؟

برنامه IoPay کیف پول ما (Andoird iOS و دسک اپ) است، تمام ویژگی های کیف پول های مدرن را دارد، پرونده کلید رمزگذاری شده ، HD و کیف پول hw مانند دفتر ،از دانلود و استفاده از آن احساس راحتی کنید!

همانطور که همه ما می دانیم هر فناوری روزی قدیمی می شود و وقتی به فناوری بی سیم 5G نزدیک می شویم ، فکر می کنید پروژه ای مانند IOTEX تهدیدی باشد؟

پروتکل 5G اتصال را در لایه فیزیکی فراهم می کند در حالی که IoTeX از طریق پشته فناوری کارها را در یک لایه بالاتر متصل می کند.ترجیح می دهم همانطور که روی 5G تمرکز داریم ، 5G را به عنوان یک فعال کننده IoT و IoTT در نظر بگیرم!5G دارای ظرفیت بالا و تأخیر کم است و فناوری ایده آل برای امکان اتصال همه چیز است و هنگامی که آنها متصل شوند ، به هویت نیاز خواهند داشت ، به راه هایی برای ادغام با مردم و سایر موارد احتیاج دارند.
در اینجا نحوه شروع IoTeX برای فعال کردن و توانمند کردن است،IoTT!

آیا در حال حاضر نمونه هایی از استفاده از سیستم شناسایی DID وجود دارد که ادعا می شود به عنوان یک جز کامپوننت در ترکیب با بلاکچین شناخته شده است؟در چه موارد عملی قادر به استفاده از این فناوری خواهیم بود؟چه چیزی باعث بهتر شدن سیستم DID نسبت به رقبا می شود؟

هویت غیرمتمرکز (DID) مفهوم مهمی برای آینده خود حاکمیت است به عبارت دیگر به ما این امکان را می دهد تا به طور واقعی مالک داده ها ، هویت و حریم خصوصی خود باشیم.IoTeX به طور گسترده ای روی DID کار کرده است اما آنچه ما را منحصر به فرد می کند این است که ما DID را نه تنها برای مردم بلکه برای دستگاه ها نیز داریم!
در شبکه IoTeX ، شما می توانید کاربران را هم به عنوان افراد و هم به عنوان ماشین در نظر بگیرید به همین ترتیب همه کاربران باید دارای هویتی باشند که با سایر هویت ها سازگار باشد.

اینگونه است که ما در نهایت تعاملات انسان به ماشین و ماشین به ماشین را امکان پذیر کرده و از موارد استفاده می کنیم!

پلتفرم IoTeX مشخصات را ارائه داده‌است.
ارائه ما در اجلاس IIC Q2 2020 در مورد DID.

همانطور که می دانم از IoTeX برای پیوستن به IEEE دعوت شد.اهمیت این دعوت برای IoTeX چیست؟لطفاً می توانید این مورد را بیشتر روشن کنید؟

بله IoTeX یک عضو شرکت پیشرفته IEEE است که بزرگترین سازمان فنی حرفه ای جهان است که استانداردهایی را برای کل جهان تدوین می کند.

استانداردها برای بسیاری از موارد بسیار مهم هستند به عنوان مثال ، جعبه های حمل و نقل که در قایق ها مشاهده می کنید همه استاندارد هستند تا با هر قایق بندری کار کنند.همین مفهوم در مورد اینترنت اشیا نیز صدق می کند!

استانداردهایی برای اتصال ، سخت افزار ، نرم افزار و … وجود دارد که باعث می شود دستگاه ها با دستگاه های دیگر بهتر کار کنند.متأسفانه ، امروزه بیش از حد بسیاری از استانداردها وجود دارد، بلاکچین مکانی عالی برای عادی سازی استانداردهای مختلف است.

آیا می توانید در مورد تحلیل SWOT پروژه صحبت کنید؟
نقاط قوت و ضعف شما چیست؟ چگونه قصد دارید نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کنید؟با فرصت های بیشتر روبرو هستید؟چه چیزی به شما در بقا و موفقیت پایدار IOTEX اطمینان می دهد؟

بزرگترین نقطه قوت ما این است که IoTeX یکی از قوی ترین و فنی ترین تیم ها را در کل صنعت دارد.ما در فناوری پیشرفته در فضای بلاکچین پیشتاز هستیم ، اما در فضای اینترنت اشیا، از جمله سخت افزار ، اتصال و معماری در مقیاس بزرگ نیز به همان اندازه پیشرفته هستیم. صنعت اینترنت اشیا نیز پتانسیل های ما را می شناسد IoTeX اخیراً به همراه آمازون و هواوی به عنوان رئیس گروه Blockchain کنسرسیوم اینترنت صنعتی (IIC) انتخاب شد.ما کل بلاکچین و میان افزار IoT خود را از ابتدا ساختیم و تنها در مدت دو سال چندین محصول IoT مجهز به بلاکچین را به بازار عرضه کردیم.

بهترین قسمت این است که ما تازه شروع به کار کرده ایم، آینده بسیار زیادی برای IoTeX وجود دارد.

بزرگترین فرصت برای IoTeX اندازه صنعت اینترنت اشیا و این واقعیت است که هیچ کس آنچه را که ما بهتر از خود انجام می دهیم انجام نمی دهد. بسیاری از افراد در حال حاضر بر روی پروژه های DeFi متمرکز شده اند زیرا آنها مالی را یک صنعت بزرگ می دانند مالی یک صنعت چند تریلیونی دلاری است اما IoT نیز چنین است!
در حقیقت ، اینترنت اشیا با سرعت بسیار بالاتری نسبت به بیشتر صنایع در حال رشد است.امروزه 25 میلیارد دستگاه اینترنت اشیا در سراسر جهان وجود دارد و 100 میلیارد دستگاه اینترنت اشیا تا سال 2025 وجود خواهد داشت. ما اهداف بزرگی برای تأمین انرژی انواع دستگاه ها در آینده و زیرساخت غیرمتمرکز برای ایجاد آینده حفظ حریم خصوصی و اینترنت اشیا داریم.

ارزش بازار جهانی اینترنت اشیا بیش از 1 تریلیون دلار ارزیابی شده است.چند درصد از بازار IoTeX می تواند در 5 سال آینده تصرف کند؟ چقدر قدرت دارید که بر این بازار مسلط شوید؟

سوال خوبی است برای ارائه زمینه های بیشتر در اینترنت اشیا ، در حال حاضر 25 میلیارد پوند دستگاه هوشمند در جهان وجود دارد و تا سال 2025 این تعداد به 100 میلیارد پوند می رسد. نه تنها تعداد دستگاه ها به سرعت در حال رشد هستند ، بلکه مقدار و تنوع داده ای که این دستگاه ها می توانند جمع کنند نیز در حال افزایش است.

گزارش مشهور مک کینزی وجود دارد که جزئیات اینترنت اشیا را از ارزش بازار 4 تا 11 تریلیون دلار تولید می کند.

ممکن است فکر کنید که چرا چنین حد فاحشی بین برآورد حد پایین و بالا وجود دارد؟ مک کینزی می گوید 7 تریلیون دلار ارزش اضافی در بازار تنها در صورت دستیابی به قابلیت همکاری واقعی در اینترنت اشیا حاصل می شود.

این همان چیزی است که IoTeX سعی در گرفتن آن دارد، ما لزوماً در صدد رفع مشکلات اینترنت اشیا موجود نیستیم ، اما ما در حال ایجاد یک روش کاملاً جدید در مورد دستگاه های خود هستیم که به حریم خصوصی احترام بگذارند ، با یکدیگر همکاری کنند و از طریق بلاک چین تأمین شوند.IoTeX ارزش زیادی در بازار در این بخش به سرعت در حال رشد تولید خواهد کرد!

آیا علاوه بر Ucam ، Tenvis و Pebble Tracker ، آیا Iotex برنامه ای برای معرفی بیشتر محصولات واقعی IOT در آینده دارد؟

بله ما این کار را می کنیم، چیزی که در حال ظهور است عوامل مختلفی از دوربین ها خواهد بود. Ucam برای استفاده در محیط داخلی طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود هیچ کس به فیلم از خانه های ما دسترسی ندارد. اما مردم همچنین به دوربین هایی برای دوربین زنگ دار ، بادامک در فضای باز ، دشکم ماشین و …

این فاکتورهای دیگر دوربین ها برای IoTeX ثمره هستند، همانطور که قبلاً اشاره کردم اکنون که Ucam را ساخته ایم می توانیم این فریم ورک را تقریباً برای هر نوع دوربین دیگر اعمال کنیم. و باید بدانید که صنعت دوربین به تنهایی 1 تریلیون دلار ارزش دارد ( در حال رشد است).

در آینده نوع دیگری از دستگاه های اینترنت اشیا که ما منتظر تأمین آن هستیم دستگاه های مربوط به سلامتی است.

پلتفرم IoTeX واقعاً می خواهد روی حساس ترین انواع داده های خانه ها و بدن ما و سایر داده های کم حساس دیگر نیز تمرکز کند.

ما به زودی اقدامات بزرگی را برای راه اندازی مجدد موج بعدی دستگاه های طراحی شده توسط IoTeX اعلام خواهیم کرد!

لطفاً بیشتر در مورد محاسبات محرمانه و هویت غیرمتمرکز توضیح دهید.آنها در اکوسیستم IoTeX چه نقشی دارند؟

این از ارکان فنی IoTeX است محاسبات محرمانه اساساً به معنی محاسبه داده های رمزگذاری شده است که کاربردهای فوق العاده ای دارند بدون اینکه چیزی از آنها فاش شود ، داده ها را مفید می کند! DID ستونی دیگر است که دستگاه ها و شرکت ها را برای لذت بردن از هویت و داده های خود حاکمیت تضمین می کند و شما کاملاً اطلاعات خود را در اختیار دارید!

بنابراین همه آنها را با هم ترکیب کنید ، ما می توانیم موارد جالب مانند Ucam را درک کنیم!در جایی که از داده های خانه شما محافظت می شود در حالی که هنوز برخی از AI / ML را می توان بدون درز اطلاعات شما انجام داد!

محرمانه بودن و هویت غیرمتمرکز از اصلی ترین مؤلفه های میان افزار پلتفرم IoTeX هستند! پلتفرم IoTeX از یک معماری منحصر به فرد برای پاسخگویی به خواسته های منحصر به فرد موارد استفاده از اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) بهره می برد.معماری چند لایه ما ترکیبی از دستگاه های هوشمند ، IoT Cloud + فضای ذخیره سازی غیرمتمرکز و بلاکچین است.

بگذارید هر یک از این لایه ها را شرح دهم:

لایه دستگاه:

پلتفرم IoTeX همه چیز در مورد تولید داده های معتبر از دستگاه های قابل اعتماد برای فعال کردن برنامه های قابل اعتماد است.قطعه مهم این لایه دستگاه است.

برای اعتماد به یک دستگاه باید دارای هویت قابل تأیید باشد و اقدامات آن توسط دیگران قابل تأیید باشد دقیقاً همان چیزی که IoTeX با ترکیب سخت افزار امن و بلاکچین دو فناوری ضد دستکاری امکان پذیر می کند.

لایه ذخیره سازی:

دستگاه های اینترنت اشیا داده های زیادی تولید می کنند و همه اینها به دلایل هزینه و مقیاس پذیری قابل ذخیره در بلاک چین نیستند.اما امروزه ، اعتبارسنجی و پردازش اطلاعات بیشتر و بیشتر در لبه یا روی خود دستگاه انجام می شود و نیاز به ذخیره مقدار زیادی داده فیلتر نشده در سرورها را کاهش می دهد.یک روش مقیاس پذیر و انعطاف پذیر ، ذخیره و فهرست کردن داده های از قبل پردازش شده در IoT Cloud (به عنوان مثال AWS) یا ذخیره سازی غیرمتمرکز (به عنوان مثال ، IPFS ، Sia) و هش کردن آنها به بلاکچین است که قابلیت تأیید مهر زمان و اعتبار داده را فراهم می کند. در صورت نیاز می توان این داده ها را در زنجیره بلوک نوشت تا در قراردادهای هوشمند استفاده شود.

لایه بلاکچین:

ریشه اعتماد کل شبکه IoTeX است. بلاکچین ما منبع باز و سریعترین در کل صنعت است نه تنها معاملات استاندارد P2P و قراردادهای هوشمند را امکان پذیر می کند ، بلکه برای ثبت هویت دستگاه و داده های هش(ذخیره شده در Cloud / ذخیره سازی غیرمتمرکز) نیز استفاده می شود تا زنجیره بلوک
ترکیب این سه لایه انعطاف پذیری زیادی برای توسعه دهندگان و سازندگان ایجاد می کند. برای اطلاعات بیشتر ، لطفاً به
Blockchain & IoT Reference Architecture (http://iotex.io/reference-architecture)
ما مراجعه کنید.

پلتفرم IoTeX در آینده نزدیک چه امکاناتی را ایجاد می کند؟و هنگامی که دید شما کامل شود با بلاکچین IoTeX چه امکاناتی وجود دارد؟

در طول یک سال گذشته ما پیشرفت های زیادی در زنجیره بلوک خود انجام داده ایم. همین حالا نسخه کامل تولید IoTeX Mainnet را که Mainnet GA نامیده می شود ، راه اندازی کردیم. مهمترین قسمت Mainnet GA این است که استقلال کاملی از Ethereum ایجاد خواهیم کرد و به یک بلاکچین بومی تبدیل خواهیم شد.تمام نشانه های ERC20 به سکه های IOTX تعویض می شوند و کلیه فعالیت های شرکت در رای گیری از Ethereum به IoTeX منتقل می شوند.این لحظه بزرگی برای IoTeX است زیرا ما شبکه خودمان خواهیم بود و هیچ اتکا به دیگری نداریم ، هیجان انگیز!

می توانید کد منبع باز ما را در Github ما مشاهده کنید
سایر کارهای مرتبط با بلاکچین که در طول سال گذشته انجام داده ایم ، کاهش 50 درصدی زمان بلوک (2 برابر سریعتر) و همچنین ایجاد چندین پیشرفت امنیتی در بلاکچین است.ما همچنین بسیاری از ابزارهای جدید توسعه را راه اندازی کرده ایم که ساخت آن بر روی IoTeX را آسان می کند.

(به https://docs.iotex.io مراجعه کنید).

اما Mainnet GA فقط مربوط به فناوری نیست، ما در طول این ماه توکنومیک ، حکمرانی و سایر موارد جدید را اعلام کرده ایم.

شما می توانید لیست کامل اعلامیه های گذشته و برنامه ریزی شده را در بخش انجمن IoTeX مشاهده کنید:

اطلاعیه های رسمی Mainnet GA و
حریم خصوصی Blockchain + IoT یک بازار کاملاً جدید است اما رقبایی نیز وجود دارند که برای همین مورد استفاده می کنند.

پلتفرم IoTeX چگونه از آنها بهتر است؟

افراد زیادی در تقاطع بلاکچین + IoT و بلاکچین + امنیت کار می کنند اما تقاطع بلاکچین + IoT کاملاً پیچیده است و IoTeX این کار را آسان می کند.

تیم ما در موقعیتی منحصر به فرد قرار دارد که نه تنها از مزایای اولین حرکت در این صنعت جوانه زدن بهره می برد بلکه با توجه به دانش فنی گسترده ما در هر سه زمینه رهبر طولانی مدت بازار خواهد بود.

از همه مهمتر ، من ندیده ام کسی در واقع محصولات واقعی را همانطور که IoTeX انجام داده تولید کند.

من شخصاً به آنچه در مقاله سفید است اهمیتی نمی دهم هر کسی می تواند یک داستان عالی را تعریف کند ، اما اثبات محصولات واقعی بسیار مهم است.تنها دو سال پس از اینکه IoTeX اولین نسخه انتشار کد خود را در آوریل 2018 آغاز کرد ما در حال حاضر انواع مختلفی از دستگاه ها را داریم که توسط سیستم عامل ما پشتیبانی می شوند نه فقط نمونه های اولیه یا اثبات مفهوم.

من می توانم بسیاری از نظرات خود را در مورد آنچه IoTeX را از رقبای ما متمایز می کند لیست کنم، تیم ما، تحقیقات پیشرفته ، سرعت توسعه ، و غیره اما واقعیت مهم این است که ما تنها کسانی هستیم که چیزهای واقعی درست می کنیم.

آیا می توانید در مورد موارد استفاده از رمز IOTX کمی بیشتر توضیح دهید؟

ما قبلاً کمی از این مورد را به اشتراک گذاشتیم اما در هفته های آینده قصد داریم توکنومیکس به روز شده را برای IoTeX اعلام کنیم که شامل موارد زیر است:
هزینه های گس (به عنوان مثال معاملات و قراردادهای موجود در شبکه IoTeX)

سهام برای دولت (به عنوان مثال رای دادن به نمایندگان برای اجرای اجماع)
سهام برای خدمات (به عنوان مثال ارائه دهندگان درگیر کاربران خدمات و دستگاه ها هستند)

ثبت نام دستگاه (به عنوان مثال برای ثبت دستگاه های قابل اعتماد خطر و رایت)

پلتفرم IOTX سوخت دستگاه های قابل اعتماد و داده های قابل اعتماد خواهد بود!

تفاوت سخت افزار Pebble Tracker و AvoBoard چیست یکی چه مزیت هایی نسبت به دیگری دارد و چه زبان هایی را کنترل می کنند؟

دستگاه های اینترنت اشیا در صورت خراب شدن در واقع تفاوت چندانی ندارند همه آنها دارای سنسور ماژول بی سیم، باتری و انرژی و پردازنده هستند.با این حال انواع اجزا و انواع حسگرهایی که دستگاهها بر اساس هدف آنها متفاوت است.

درواقع Pebble Tracker برای ردیابی دارایی در نظر گرفته شده است در حالی که AvoBoard یک درگاه اینترنت اشیا است که به سایر دستگاه های کم مصرف متصل می شود.هر دو توسط IoTeX تأمین خواهند شد و داده های معتبری را به اکوسیستم IoTeX می آورند!

امنیت و حریم خصوصی برای هر کاربر بسیار مهم است.چگونه IoTeX می تواند امنیت خود را حفظ کند و از هر کاربر جداگانه در برابر نرم افزار مخربی که قصد دارد به حریم خصوصی داده هایش حمله کند محافظت کند؟

این یک سوال عالی است، پاسخ ساده این است که ما باید اطلاعات خود را داشته باشیم. بسیاری از مواردی که امروزه برای داده ها و دستگاه های ما اتفاق می افتد به این دلیل است که توسط احزاب متمرکز مانند غول های فناوری کنترل می شوند.با در اختیار داشتن داده های خود می توانیم انتخاب کنیم که آیا داده های خود را کاملاً خصوصی نگه داریم یا آنها را با دیگران به اشتراک بگذاریم یا استفاده از آنها را برای ارائه دهندگان خدمات مجاز بدانیم.

اما همه چیز با کنترل داده های ما به طور پیش فرض شروع می شود.

پلتفرم IoTeX در حال حاضر اولین دستگاههایی را ایجاد می کند که ما را قادر می سازد مانند Ucam از اطلاعات ، هویت و حریم خصوصی خود برخوردار شویم.با استفاده از Ucam شما کنترل کامل دارید و تنها کسی هستید که به داده های خود دسترسی دارید نه IoTeX و نه Tenvis و نه کسی!

پلتفرم IoTeX از سازوكار اجماع Roll-DPoS استفاده می كند،یكی از انواع اثبات سهام (DPoS).

این سازوکار جدید چقدر موثر است؟ آیا اغلب هنگام کار خطاهایی رخ می دهد؟
درواقع Delegated Proof-of-Stake (DPoS) یک چارچوب اجماع کارآمد ، غیرمتمرکز و انعطاف پذیر است که در صنعت بلاکچین موجود است.با این حال ، استفاده از DPoS در برنامه های غیرمتمرکز اینترنت اشیا به دلیل ماهیت سیستم های اینترنت اشیا مانند استقرار در مقیاس بزرگ و حجم عظیمی از داده ها کاملاً چالش برانگیز است.IoTeX برای رفع چالش منحصر به فرد برنامه های مبتنی بر اینترنت اشیا بلاک مبتنی بر اینترنت اشیا بلاک سازوکار اجماع داخلی Roll-DPoS را ایجاد کرد یک الگوریتم اثبات تصویب تصادفی از سهام.Roll-DPoS تمام مزایای چارچوب اجماع اصلی DPoS را به ارث می برد و تمرکززدایی و همچنین قابلیت توسعه برای پشتیبانی از معماری های پیچیده بلاکچین را بیشتر افزایش می دهد. تعدادی از تکنیک های رمزنگاری مدرن برای بهینه سازی روند اجماع با توجه به سربار محاسبات و ارتباطات استفاده شده است.

من می دانم که IoTeX محصولات واقعی دارد و در مقایسه با دیگران یک پروژه منحصر به فرد است.IoTeX چه مشکلات واقعی را حل خواهد کرد و مردم چگونه از آن بهره مند می شوند؟

سوال خوب، مشکلی که IoTeX سعی در حل آن دارد این است که امروز ما مردم هیچ کنترلی بر داده ها یا دستگاه های خود نداریم.فقط به همه دفعاتی که چیزی می گویید و تبلیغاتی در خبرخوان شما ظاهر می شود فکر کنید. این نه تنها وحشتناک است بلکه نشانگر این واقعیت است که غول های فناوری به معنای واقعی کلمه همه چیز را درباره ما می دانند.اگرچه ممکن است به حریم خصوصی برنامه های دیجیتال خود اهمیت ندهید اما وقتی صحبت از دستگاه های فیزیکی ما می شود ، مخاطرات بسیار بیشتر است.این فقط تاریخچه Spotify شما نیست بلکه تصاویر دوربین فیلمبرداری هنگام خروج از خانه هر روز صبح است.این کلیدهای ایمیل شما نیستند بلکه کلیدهای قفل هوشمند خانه شما هستند.خطرات زیادی با این اینترنت اشیا متمرکز وجود دارد که باید از آنها آگاه باشیم، خوشبختانه IoTeX نه تنها فناوری حل این مسائل را ساخت بلکه مسائل را نیز عمیقاً درک می کند.

ما یک گزارش عالی 10+ صفحه ای درباره وضعیت فعلی حریم خصوصی در خانه های هوشمند خود نوشتیم به نام وقتی حریم خصوصی به خانه می آید را بررسی کنید.