معرفی IoTeX NFT در Cointelegraph

گزارش شده است که آخرین محصول IoTeX ، یک پلتفرم غیرمتمرکز برای اینترنت اشیا است که مفهوم اجرای قابل اعتماد یک تلفن هوشمند با داده های دنیای واقعی را به فضای رمزنگاری آورده است.

لری پانگ ، رئیس توسعه تجارت در IoTeX به Cointelegraph گفت که Pebble Tracker دستگاهی که قادر به ضبط و رمزگذاری داده ها از دنیای فیزیکی است ، راهی جدید برای مالکیت داده ها به کاربران ارائه می دهد. گفته می شود Pebble Tracker می تواند داده هایی از جمله مکان ، دما ، کیفیت هوا ، حرکت و حتی سطح نور را ضبط کرده و برای انواع برنامه های مرتبط با زنجیره بلوک به صورت ایمن ضبط کند.

هدف این فناوری این است که به دارندگان دستگاه و همچنین اشخاص ثالث اجازه دهد صحت داده ها را تأیید کنند.این گزارش باعث می شود موارد استفاده از جمله ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی که درجه حرارت واکسن COVID-19 را برای مدت زمان سفر خود از تولید کننده به تزریق تأیید می کنند ، فراهم کند اما همچنین روش جدیدی را برای تلفیق داده های دنیای واقعی به نشانه های غیر قابل استفاده یا NFT ارائه می دهد.

با مقایسه پروژه Pebble Go IoTex با بازی محبوب تلفن های هوشمند Pokemon Go ، لری پانگ گفت این فناوری به گونه ای طراحی شده است که کاربران نمی توانند به راحتی مکان ها را جعل کنند - همانطور که بسیاری برای گرفتن Pokémon های کمیاب بازی انجام می دهند اما در عوض از داده های GPS قابل تأیید استفاده کنید NFT هایی را ثبت کنید که شما در یک زمان خاص در یک مکان خاص بوده اید.

پانگ گفت: “این فناوری می تواند برای تأیید صحت اثبات حضور فرد مورد استفاده قرار گیرد.”

بسیاری از موارد استفاده از NFT ها مربوط به قابلیت نفوذ است: من این را دارم ، من صاحب آن هستم که حتی می توانید این JPG را در اینترنت مشاهده کنید. مرحله بعدی برای NFT ها این نیست که ثابت کنید که شهرت دارید که از شخص دیگری انتقال یافته است بلکه اگر شهرت دارید می گوید “من مجموعه ای از NFT ها را دارم که فقط در شرایط قابل تأیید قابل تهیه بودند.”

اگرچه این رویکرد ممکن است لزوماً در مورد برخی از NFT های مشهور قابل اجرا نباشد.به عنوان مثال ، توئیت توکینز ژک دورسی، اما به راحتی می توان از آن برای کلکسیون های دیجیتال ورزشی که در بازی ها صادر می شوند استفاده کرد و محل برگزاری آن تأیید و ضبط شود.از آنجا که فضا در حال رشد و شکوفایی کمیت و ارزش NFT است ممکن است تقاضا برای کیفیت از نظر تأیید اضافی و داده ها نیز افزایش یابد.

پانگ گفت: اگر این نوع مدل را نداشتیم در هر زمینه بازرسی باید گروهی از اعتبار سنج ها وجود داشته باشند كه صحت این داده ها را تأیید می كنند.این یک سطح قابل تأیید است که واقعاً دنیای فیزیکی و دیجیتال را به روشی جدید به هم متصل می کند.